Autonics E58SC10-500-3-T-5
E58SC10-500-3-T-5
Part No.:
E58SC10-500-3-T-5
Manufacturer:
Autonics
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
ShinYuaE58SC10-500-3-T-5.pdf
Description:
ENCODER 58MM 500PPR 5VDC
Packaging:
Box
Series:
E58
ProductStatus:
Active
EncoderType:
Incremental
OutputType:
Totem Pole
PulsesperRevolution:
500
Voltage-Supply:
5V
ActuatorType:
10mm Dia Flatted End