Everlight Electronics Co Ltd EADDM070RA1
EADDM070RA1
Part No.:
EADDM070RA1
Manufacturer:
Everlight Electronics Co Ltd
Category:
Display Modules - LED Dot Matrix and Cluster
Package:
Datasheet:
ShinYuaEADDM070RA1.pdf
Description:
LED DOT MATRIX RED 5X7 0.5 CRA
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
MillicandelaRating:
17.6mcd
InternalConnection:
Common Anode Row, Common Cathode Column
Size/Dimension:
0.50 L x 0.70 W x 0.24 H (12.70mm x 17.70mm x 6.10mm)
Color:
Red
Configuration:
5 x 7
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
2V
Category:
Datasheet:
ShinYuaEADDM070RA1.pdf
1. How to order EADDM070RA1 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EADDM070RA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EADDM070RA1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EADDM070RA1.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EADDM070RA1 EADDM288GA2 EADDM288GA1 EADDM288YA1 ELM-2881SURWA/S530-A2
Part Number EADDM070RA1 EADDM288GA2 EADDM288GA1 EADDM288YA1 ELM-2881SURWA/S530-A2
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MillicandelaRating 17.6mcd 17.6mcd 17.6mcd 17.6mcd 17.6mcd
Size/Dimension 0.50 L x 0.70 W x 0.24 H (12.70mm x 17.70mm x 6.10mm) 0.50 L x 0.70 W x 0.24 H (12.70mm x 17.70mm x 6.10mm) 0.50 L x 0.70 W x 0.24 H (12.70mm x 17.70mm x 6.10mm) 0.50 L x 0.70 W x 0.24 H (12.70mm x 17.70mm x 6.10mm) 0.50 L x 0.70 W x 0.24 H (12.70mm x 17.70mm x 6.10mm)
Color Red Red Red Red Red
Configuration 5 x 7 5 x 7 5 x 7 5 x 7 5 x 7
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2V 2V 2V 2V 2V