Panasonic Electronic Components ECQ-E2154JF
ECQ-E2154JF
Part No.:
ECQ-E2154JF
Datasheet:
ShinYuaECQ-E2154JF.pdf
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL
Series:
ECQ-E(F)
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
150V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.406 L x 0.236 W (10.30mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.465 (11.80mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)