Panasonic Electronic Components ECQ-E2224JF
ECQ-E2224JF
Part No.:
ECQ-E2224JF
Datasheet:
ShinYuaECQ-E2224JF.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL
Series:
ECQ-E(F)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
150V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.472 L x 0.217 W (12.00mm x 5.50mm)
Height-Seated(Max):
0.453 (11.50mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)