Panasonic Electronic Components ECQ-E2394KF
ECQ-E2394KF
Part No.:
ECQ-E2394KF
Datasheet:
ShinYuaECQ-E2394KF.pdf
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC RAD
Series:
ECQ-E(F)
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
150V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.728 L x 0.193 W (18.50mm x 4.90mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)