Panasonic Electronic Components ECQ-E2825KF
ECQ-E2825KF
Part No.:
ECQ-E2825KF
Datasheet:
ShinYuaECQ-E2825KF.pdf
Description:
CAP FILM 8.2UF 10% 250VDC RADIAL
Series:
ECQ-E(F)
Capacitance:
8.2 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
150V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.220 L x 0.563 W (31.00mm x 14.30mm)
Height-Seated(Max):
0.965 (24.50mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)