Panasonic Electronic Components ECQ-E4103JF
ECQ-E4103JF
Part No.:
ECQ-E4103JF
Datasheet:
ShinYuaECQ-E4103JF.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.406 L x 0.169 W (10.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.331 (8.40mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)