Panasonic Electronic Components ECQ-E4473JF
ECQ-E4473JF
Part No.:
ECQ-E4473JF
Datasheet:
ShinYuaECQ-E4473JF.pdf
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.472 L x 0.197 W (12.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.366 (9.30mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)