Panasonic Electronic Components ECQ-E6103KF
ECQ-E6103KF
Part No.:
ECQ-E6103KF
Datasheet:
ShinYuaECQ-E6103KF.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.472 L x 0.177 W (12.00mm x 4.50mm)
Height-Seated(Max):
0.335 (8.50mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)