Panasonic Electronic Components ECQ-E6124KF
ECQ-E6124KF
Part No.:
ECQ-E6124KF
Datasheet:
ShinYuaECQ-E6124KF.pdf
Description:
CAP FILM 0.12UF 10% 630VDC RAD
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.728 L x 0.248 W (18.50mm x 6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.610 (15.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)