Panasonic Electronic Components ECQ-E6683JF
ECQ-E6683JF
Part No.:
ECQ-E6683JF
Datasheet:
ShinYuaECQ-E6683JF.pdf
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.728 L x 0.228 W (18.50mm x 5.80mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)