ECS Inc. ECS-120-10-36B2-CWY-TR
ECS-120-10-36B2-CWY-TR
Part No.:
ECS-120-10-36B2-CWY-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaECS-120-10-36B2-CWY-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ECX-2236B2
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
FrequencyStability:
±15ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
10pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
130 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Category:
Crystals
Datasheet:
1. How to order ECS-120-10-36B2-CWY-TR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ECS-120-10-36B2-CWY-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECS-120-10-36B2-CWY-TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 12 MHz 12 MHz 12 MHz 12 MHz 12 MHz
FrequencyStability ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm
FrequencyTolerance ±10ppm ±10ppm ±10ppm ±10ppm ±10ppm
LoadCapacitance 10pF 10pF 10pF 10pF 10pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 130 Ohms 130 Ohms 130 Ohms 130 Ohms 130 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)