ECS Inc. ECS-250-18-36B2-CTY-TR
ECS-250-18-36B2-CTY-TR
Part No.:
ECS-250-18-36B2-CTY-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaECS-250-18-36B2-CTY-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 25 MHZ 18PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Series:
ECX-2236B2
Frequency:
25 MHz
FrequencyStability:
±20ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
50 Ohms
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)