ECS Inc. ECS-250-18-5PX-F-TR
ECS-250-18-5PX-F-TR
Part No.:
ECS-250-18-5PX-F-TR
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ShinYuaECS-250-18-5PX-F-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
HC-49/US
Series:
CSM-7X
Frequency:
25 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
30 Ohms
OperatingTemperature:
-10°C ~ 70°C
Size/Dimension:
0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm)
Datasheet:
ShinYuaECS-250-18-5PX-F-TR.pdf
1. How to order ECS-250-18-5PX-F-TR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ECS-250-18-5PX-F-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECS-250-18-5PX-F-TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ECS-250-18-5PX-F-TR ECS-80-18-5PX-TR ECS-80-20-5PX-TR ECS-40-20-5PX-TR ECS-100-18-5PX-TR
Part Number ECS-250-18-5PX-F-TR ECS-80-18-5PX-TR ECS-80-20-5PX-TR ECS-40-20-5PX-TR ECS-100-18-5PX-TR
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
Package/Case HC-49/US HC-49/US HC-49/US HC-49/US HC-49/US
Series CSM-7X CSM-7X CSM-7X CSM-7X CSM-7X
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
FrequencyStability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
FrequencyTolerance ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
LoadCapacitance 18pF 18pF 18pF 18pF 18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 30 Ohms 30 Ohms 30 Ohms 30 Ohms 30 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm)