ECS Inc. ECS-2532HS-320-3-G
ECS-2532HS-320-3-G
Part No.:
ECS-2532HS-320-3-G
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaECS-2532HS-320-3-G.pdf
Description:
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ECS-2532HS
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
32 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±10ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
10mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Category:
Oscillators
Datasheet:
ShinYuaECS-2532HS-320-3-G.pdf
1. How to order ECS-2532HS-320-3-G on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ECS-2532HS-320-3-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECS-2532HS-320-3-G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ECS-2532HS-500-3-G ECS-2532HS-270-3-G ECS-2532HS-260-3-G ECS-2532HS-540-3-G ECS-2532HS-320-3-G
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Series ECS-2532HS ECS-2532HS ECS-2532HS ECS-2532HS ECS-2532HS
ProductStatus Active Active Active Active Active
BaseResonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 32 MHz 32 MHz 32 MHz 32 MHz 32 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS CMOS CMOS CMOS
Voltage-Supply 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
FrequencyStability ±10ppm ±10ppm ±10ppm ±10ppm ±10ppm
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current-Supply(Max) 10mA 10mA 10mA 10mA 10mA
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)