ECS Inc. ECS-270-18-5PX-CEM-TR
ECS-270-18-5PX-CEM-TR
Part No.:
ECS-270-18-5PX-CEM-TR
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ShinYuaECS-270-18-5PX-CEM-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
HC-49/US
Series:
CSM-7X
Type:
MHz Crystal
Frequency:
27 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
30 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Size/Dimension:
0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm)