ECS Inc. ECS-D480A
ECS-D480A
Part No.:
ECS-D480A
Category:
SAW Filters
Package:
TO-205AD, TO-39-3 Metal Can
Datasheet:
ShinYuaECS-D480A.pdf
Description:
FILTER SAW 480MHZ TO205AD
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Frequency-Center:
480MHz
Bandwidth:
2MHz
InsertionLoss:
19.5dB
Ratings:
Applications:
Satellite Receiver
MountingType:
Through Hole
Height(Max):
0.138 (3.50mm)
Category:
SAW Filters
Datasheet:
ShinYuaECS-D480A.pdf
1. How to order ECS-D480A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ECS-D480A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECS-D480A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECS-D480A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ECS-D480A pin diagram, ECS-D480A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ECS-DSF400.0A-51-TR ECS-DSF947.5B-21-TR ECS-D479.5B ECS-D480A
Part Number ECS-DSF400.0A-51-TR ECS-DSF947.5B-21-TR ECS-D479.5B ECS-D480A
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Frequency-Center 480MHz 480MHz 480MHz 480MHz
Bandwidth 2MHz 2MHz 2MHz 2MHz
InsertionLoss 19.5dB 19.5dB 19.5dB 19.5dB
Ratings - - - -
Applications Satellite Receiver Satellite Receiver Satellite Receiver Satellite Receiver
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Height(Max) 0.138 (3.50mm) 0.138 (3.50mm) 0.138 (3.50mm) 0.138 (3.50mm)