MENDA/EasyBraid EK80BV011
EK80BV011
Part No.:
EK80BV011
Manufacturer:
MENDA/EasyBraid
Category:
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
ShinYuaEK80BV011.pdf
Description:
BEVEL 1.10MM
Packaging:
Bulk
Series:
EK
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
TipType:
Soldering
TipShape:
Bevel 60°
Height:
Width:
0.039 (1.00mm)
Length:
0.530 (13.46mm)
Diameter:
TipChipSize:
TemperatureRange:
778°F ~ 887°F (420°C ~ 475°C)
Category:
Datasheet:
ShinYuaEK80BV011.pdf
1. How to order EK80BV011 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EK80BV011 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EK80BV011?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EK80BV011.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EK80BV011 pin diagram, EK80BV011 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EK80CP010 EK80CS010 EK80CS014 EK75CH018 EK80BV011
Part Number EK80CP010 EK80CS010 EK80CS014 EK75CH018 EK80BV011
Manufacturer MENDA/EasyBraid MENDA/EasyBraid MENDA/EasyBraid MENDA/EasyBraid MENDA/EasyBraid
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EK EK EK EK EK
TipType Soldering Soldering Soldering Soldering Soldering
TipShape Bevel 60° Bevel 60° Bevel 60° Bevel 60° Bevel 60°
Height - - - - -
Width 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm)
Length 0.530 (13.46mm) 0.530 (13.46mm) 0.530 (13.46mm) 0.530 (13.46mm) 0.530 (13.46mm)