Elantec EL5100IS
EL5100IS
Part No.:
EL5100IS
Manufacturer:
Elantec
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaEL5100IS.pdf
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Obsolete
AmplifierType:
Voltage Feedback
NumberofCircuits:
1
OutputType:
SlewRate:
2200V/µs
GainBandwidthProduct:
-3dbBandwidth:
200 MHz
Current-InputBias:
2 µA
Voltage-InputOffset:
1 mV
Current-Supply:
2.5mA
Current-Output/Channel:
100 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
3.3 V
Voltage-SupplySpan(Max):
12 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C