Elantec EL8100IW-T7A
EL8100IW-T7A
Part No.:
EL8100IW-T7A
Manufacturer:
Elantec
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
ShinYuaEL8100IW-T7A.pdf
Description:
IC OPAMP VFB 1 CIRCUIT SOT23-6
  • Related Categories
Package/Case:
SOT-23-6
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
AmplifierType:
Voltage Feedback
NumberofCircuits:
1
OutputType:
Rail-to-Rail
SlewRate:
200V/µs
GainBandwidthProduct:
100 MHz
-3dbBandwidth:
200 MHz
Current-InputBias:
1.5 µA
Voltage-InputOffset:
800 µV
Current-Supply:
2mA
Current-Output/Channel:
65 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
3 V
Voltage-SupplySpan(Max):
5 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C