United Chemi-Con EMLF100ADA330ME73G
EMLF100ADA330ME73G
Part No.:
EMLF100ADA330ME73G
Manufacturer:
United Chemi-Con
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaEMLF100ADA330ME73G.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Alchip™- MLF
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
35 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
37.8 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.287 (7.30mm)
SurfaceMountLandSize:
0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm)
MountingType:
Surface Mount
Category:
Datasheet:
ShinYuaEMLF100ADA330ME73G.pdf
1. How to order EMLF100ADA330ME73G on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the EMLF100ADA330ME73G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EMLF100ADA330ME73G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EMLF6R3ADA470ME73G EMLF160ADA220ME73G EMLF350ADA4R7ME73G EMLF350ADA100ME73G EMLF100ADA330ME73G
Manufacturer United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series Alchip™- MLF Alchip™- MLF Alchip™- MLF Alchip™- MLF Alchip™- MLF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 33 µF 33 µF 33 µF 33 µF 33 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 10 V 10 V 10 V 10 V 10 V
OperatingTemperature -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency 35 mA @ 120 Hz 35 mA @ 120 Hz 35 mA @ 120 Hz 35 mA @ 120 Hz 35 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency 37.8 mA @ 100 kHz 37.8 mA @ 100 kHz 37.8 mA @ 100 kHz 37.8 mA @ 100 kHz 37.8 mA @ 100 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max) 0.287 (7.30mm) 0.287 (7.30mm) 0.287 (7.30mm) 0.287 (7.30mm) 0.287 (7.30mm)
SurfaceMountLandSize 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm)