TE Connectivity Passive Product EP9WS680RJ
EP9WS680RJ
Part No.:
EP9WS680RJ
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaEP9WS680RJ.pdf
Description:
RES 680 OHM 5% 9W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
EP, Neohm
ProductStatus:
Active
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
9W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.335 Dia x 1.575 L (8.50mm x 40.00mm)