TE Connectivity Passive Product ER581K8JT
ER581K8JT
Part No.:
ER581K8JT
Datasheet:
ShinYuaER581K8JT.pdf
Description:
RES 1.8K OHM 5% 7W AXIAL
Resistance:
1.8 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
TemperatureCoefficient:
0/ +60ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.315 Dia x 0.874 L (8.00mm x 22.20mm)