TE Connectivity Passive Product ER582K4JT
ER582K4JT
Part No.:
ER582K4JT
Datasheet:
ShinYuaER582K4JT.pdf
Description:
RES 2.4K OHM 5% 7W AXIAL
Resistance:
2.4 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
TemperatureCoefficient:
0/ +60ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.315 Dia x 0.874 L (8.00mm x 22.20mm)