TE Connectivity Passive Product ER587R5JT
ER587R5JT
Part No.:
ER587R5JT
Datasheet:
ShinYuaER587R5JT.pdf
Description:
RES 7.5 OHM 5% 7W AXIAL
Resistance:
7.5 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
TemperatureCoefficient:
0/ +60ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.315 Dia x 0.874 L (8.00mm x 22.20mm)