TE Connectivity Passive Product ER748K2JT
ER748K2JT
Part No.:
ER748K2JT
Datasheet:
ShinYuaER748K2JT.pdf
Description:
RES 8.2K OHM 5% 3W AXIAL
Resistance:
8.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
0/ +60ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.236 Dia x 0.531 L (6.00mm x 13.50mm)