TE Connectivity Passive Product ER74R051FT
ER74R051FT
Part No.:
ER74R051FT
Datasheet:
ShinYuaER74R051FT.pdf
Description:
RES 0.051 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance:
51 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.236 Dia x 0.531 L (6.00mm x 13.50mm)