TE Connectivity Passive Product ER74R15JT
ER74R15JT
Part No.:
ER74R15JT
Datasheet:
ShinYuaER74R15JT.pdf
Description:
RES 0.15 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance:
150 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.236 Dia x 0.531 L (6.00mm x 13.50mm)