Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ134V
ERD-S1TJ134V
Part No.:
ERD-S1TJ134V
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaERD-S1TJ134V.pdf
Description:
RES 130K OHM 5% 1/2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
ERDS1
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
130 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Carbon Film
Features:
TemperatureCoefficient:
-150/ -500ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.091 Dia x 0.250 L (2.30mm x 6.35mm)