Panasonic Electronic Components ERD-S2TJ301V
ERD-S2TJ301V
Part No.:
ERD-S2TJ301V
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaERD-S2TJ301V.pdf
Description:
RES 300 OHM 5% 1/4W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
ERDS2
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Carbon Film
Features:
TemperatureCoefficient:
-150/ -350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.067 Dia x 0.126 L (1.70mm x 3.20mm)