Panasonic Electronic Components ERD-S2TJ434V
ERD-S2TJ434V
Part No.:
ERD-S2TJ434V
Datasheet:
ShinYuaERD-S2TJ434V.pdf
Description:
RES 430K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance:
430 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
-150/ -700ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.067 Dia x 0.126 L (1.70mm x 3.20mm)