Panasonic Electronic Components ERG-1SJ332V
ERG-1SJ332V
Part No.:
ERG-1SJ332V
Datasheet:
ShinYuaERG-1SJ332V.pdf
Description:
RES 3.3K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm)