Panasonic Electronic Components ERG-1SJ470
ERG-1SJ470
Part No.:
ERG-1SJ470
Datasheet:
ShinYuaERG-1SJ470.pdf
Description:
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaERG-1SJ470.pdf
1. How to order ERG-1SJ470 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ERG-1SJ470 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERG-1SJ470?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERG-1SJ470.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ERG-1SJ470 pin diagram, ERG-1SJ470 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ERG-1SJ101V ERG-1SJ470V ERG-1SJ331V ERG-1SJ270V ERG-1SJ130V
Part Number ERG-1SJ101V ERG-1SJ470V ERG-1SJ331V ERG-1SJ270V ERG-1SJ130V
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series ERG ERG ERG ERG ERG
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Resistance 47 Ohms 47 Ohms 47 Ohms 47 Ohms 47 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 1W 1W 1W 1W 1W
Composition Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film
TemperatureCoefficient ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 235°C -55°C ~ 235°C -55°C ~ 235°C -55°C ~ 235°C -55°C ~ 235°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm) 0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm) 0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm) 0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm) 0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm)