Panasonic Electronic Components ERG-1SJ822
ERG-1SJ822
Part No.:
ERG-1SJ822
Datasheet:
ShinYuaERG-1SJ822.pdf
Description:
RES 8.2K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
8.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm)