Panasonic Electronic Components ERG-2SJ511A
ERG-2SJ511A
Part No.:
ERG-2SJ511A
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaERG-2SJ511A.pdf
Description:
RES 510 OHM 5% 2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ERG
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
510 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
TemperatureCoefficient:
±350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm)