Panasonic Electronic Components ERG-2SJ562A
ERG-2SJ562A
Part No.:
ERG-2SJ562A
Datasheet:
ShinYuaERG-2SJ562A.pdf
Description:
RES 5.6K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance:
5.6 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm)