Panasonic Electronic Components ERG-3SJ111A
ERG-3SJ111A
Part No.:
ERG-3SJ111A
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaERG-3SJ111A.pdf
Description:
RES 110 OHM 5% 3W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ERG
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
110 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)