Panasonic Electronic Components ERG-3SJ361A
ERG-3SJ361A
Part No.:
ERG-3SJ361A
Datasheet:
ShinYuaERG-3SJ361A.pdf
Description:
RES 360 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance:
360 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)