Panasonic Electronic Components ERJ-6RQF3R3V
ERJ-6RQF3R3V
Part No.:
ERJ-6RQF3R3V
Datasheet:
ShinYuaERJ-6RQF3R3V.pdf
Description:
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)