Panasonic Electronic Components ERJ-6RQFR22V
ERJ-6RQFR22V
Part No.:
ERJ-6RQFR22V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaERJ-6RQFR22V.pdf
Description:
RES 0.22 OHM 1% 1/8W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Series:
ERJ-6R
Resistance:
220 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)