Panasonic Electronic Components ERJ-PB3B7681V
ERJ-PB3B7681V
Part No.:
ERJ-PB3B7681V
Datasheet:
ShinYuaERJ-PB3B7681V.pdf
Description:
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/5W 0603
Resistance:
7.68 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)