Panasonic Electronic Components ERJ-PB3D1501V
ERJ-PB3D1501V
Part No.:
ERJ-PB3D1501V
Datasheet:
ShinYuaERJ-PB3D1501V.pdf
Description:
RES SMD 1.5K OHM 0.5% 1/5W 0603
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaERJ-PB3D1501V.pdf
1. How to order ERJ-PB3D1501V on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ERJ-PB3D1501V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERJ-PB3D1501V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERJ-PB3D1501V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ERJ-PB3D3300V ERJ-PB3D3302V ERJ-PB3D2000V ERJ-PB3D1001V ERJ-PB3D1501V
Part Number ERJ-PB3D3300V ERJ-PB3D3302V ERJ-PB3D2000V ERJ-PB3D1001V ERJ-PB3D1501V
Series ERJ-PB3 ERJ-PB3 ERJ-PB3 ERJ-PB3 ERJ-PB3
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)