Panasonic Electronic Components ERJ-UP3F1501V
ERJ-UP3F1501V
Part No.:
ERJ-UP3F1501V
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaERJ-UP3F1501V.pdf
Description:
RES 1.5K OHM 1% 1/4W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Series:
ERJ-UP3
ProductStatus:
Active
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)