Panasonic Electronic Components ERJ-UP3F5101V
ERJ-UP3F5101V
Part No.:
ERJ-UP3F5101V
Datasheet:
ShinYuaERJ-UP3F5101V.pdf
Description:
RES 5.1K OHM 1% 1/4W 0603
Resistance:
5.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaERJ-UP3F5101V.pdf
1. How to order ERJ-UP3F5101V on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ERJ-UP3F5101V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERJ-UP3F5101V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERJ-UP3F5101V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ERJ-UP3J102V ERJ-UP3J105V ERJ-UP3F5101V ERJ-UP3F1002V ERJ-UP3F1004V
Part Number ERJ-UP3J102V ERJ-UP3J105V ERJ-UP3F5101V ERJ-UP3F1002V ERJ-UP3F1004V
Series ERJ-UP3 ERJ-UP3 ERJ-UP3 ERJ-UP3 ERJ-UP3
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 5.1 kOhms 5.1 kOhms 5.1 kOhms 5.1 kOhms 5.1 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)