Panasonic Electronic Components ERJ-UP3F24R0V
ERJ-UP3F24R0V
Part No.:
ERJ-UP3F24R0V
Datasheet:
ShinYuaERJ-UP3F24R0V.pdf
Description:
RES 24 OHM 1% 1/4W 0603
Resistance:
24 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)