Panasonic Electronic Components ERJ-XGNF1002Y
ERJ-XGNF1002Y
Part No.:
ERJ-XGNF1002Y
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
ShinYuaERJ-XGNF1002Y.pdf
Description:
RES 10K OHM 1% 1/32W 01005
  • Related Categories
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Series:
ERJ-XGN
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.03W, 1/32W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Height-Seated(Max):
0.006 (0.15mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaERJ-XGNF1002Y.pdf
1. How to order ERJ-XGNF1002Y on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ERJ-XGNF1002Y price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERJ-XGNF1002Y?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERJ-XGNF1002Y.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ERJ-XGNF1001Y ERJ-XGNJ103Y ERJ-XGNJ472Y ERJ-XGNF1002Y ERJ-XGNF4751Y
Part Number ERJ-XGNF1001Y ERJ-XGNJ103Y ERJ-XGNJ472Y ERJ-XGNF1002Y ERJ-XGNF4751Y
Series ERJ-XGN ERJ-XGN ERJ-XGN ERJ-XGN ERJ-XGN
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.03W, 1/32W 0.03W, 1/32W 0.03W, 1/32W 0.03W, 1/32W 0.03W, 1/32W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Height-Seated(Max) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm)