Panasonic Electronic Components ERX-1SJR56A
ERX-1SJR56A
Part No.:
ERX-1SJR56A
Datasheet:
ShinYuaERX-1SJR56A.pdf
Description:
RES 0.56 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
560 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.110 Dia x 0.354 L (2.80mm x 9.00mm)