Panasonic Electronic Components ERX-2SJR62A
ERX-2SJR62A
Part No.:
ERX-2SJR62A
Datasheet:
ShinYuaERX-2SJR62A.pdf
Description:
RES 0.62 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance:
620 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±350ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 235°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm)