Bertech ESDBPT-10MM
ESDBPT-10MM
Part No.:
ESDBPT-10MM
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-10MM.pdf
Description:
10 MM WIDE, ESD SAFE TAPE, BLUE
Thickness:
0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive:
0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier:
0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width:
0.39 (10.00mm)
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-10MM.pdf
1. How to order ESDBPT-10MM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESDBPT-10MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDBPT-10MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDBPT-10MM.
Thickness 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 0.39 (10.00mm) 0.39 (10.00mm) 0.39 (10.00mm) 0.39 (10.00mm) 0.39 (10.00mm)