Bertech ESDBPT-50MM
ESDBPT-50MM
Part No.:
ESDBPT-50MM
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-50MM.pdf
Description:
50 MM WIDE, ESD SAFE TAPE, BLUE
Thickness:
0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive:
0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier:
0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width:
1.97 (50.00mm)
Datasheet:
ShinYuaESDBPT-50MM.pdf
1. How to order ESDBPT-50MM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ESDBPT-50MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDBPT-50MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDBPT-50MM.
Image ESDBPT-2 1/4 ESDBPT-4 ESDBPT-2 1/2 ESDBPT-50MM ESDBPT-2 3/4
Part Number ESDBPT-2 1/4 ESDBPT-4 ESDBPT-2 1/2 ESDBPT-50MM ESDBPT-2 3/4
Thickness 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm) 0.0025 (2.5 mils, 0.064mm)
Thickness-Adhesive 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm) 0.0015 (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 1.97 (50.00mm) 1.97 (50.00mm) 1.97 (50.00mm) 1.97 (50.00mm) 1.97 (50.00mm)